Sales Development Representative

Dacă te întrebi ce responsabilități vei avea…

  • Sales lead development.
  • Prospectare cu scopul de a identifica potențialul clienților și de a-l fructifica
  • Comunică în mod clar prospecților valorile companiei și învață despre nevoile acestora.
  • Programează întâlniri și demo-uri  pentru Account Executives și ia parte la acestea.

Ce profil de candidat ne dorim?

  • Experiență de peste 1 an într-o poziție legată de vânzări, de preferat în industria Software
  • Diplomă de licență/master
  • Abilitatea de a învăța rapid concepte tehnice – IT savvy
  • Abilitatea de a se conecta cu oamenii
  • Abilitate de a lucra într-un mediu într-o continuă schimbare
  • Acționează rapid fără să i se spună ce să facă și vine cu propuneri și idei noi
  • Abilități puternice de comunicare scrisă și verbală în limba Engleză

Ce îți putem oferi?

  • Loc de muncă full-time cu program flexibil
  • Lucru în regim remote, cu posibilitatea de a merge la birou
  • Abonament medical Premium
  • Mediu primitor bazat pe cultura puternică a companiei și o echipa de colegi calificați
  • Spirit de echipă puternic
  • Training-uri și certificări oferite ca parte a planului de dezvoltare profesională din cadrul companiei