Product Manager – IT Training Services (BTRN000001)

Dacă te întrebi ce responsabilități vei avea…

  • Menține și dezvoltă relații de lungă durată cu vendorii Cisco și Microsoft ale căror produse le reprezintă compania;
  • Este responsabil de gestionarea și extinderea portofoliului de produse și servicii oferite de companie; creează Quarter Business Reviews pentru vendor;
  • Se asigură ca organizația îndeplinesște KPI-urile agreate cu vendorul;
  • Construiește proiecte și portofolii de educație în jurul vendorilor pe care îi gestionează;
  • Organizează, implementează, urmărește și evaluează campaniile de promovare a produselor și serviciilor din portofoliul pe care îl gestioneaza, în parteneriat cu vendorii;
  • Stabileste impreuna cu marketing managerul strategia de marketing și promovare pentru vendorii Cisco și Microsoft;
  • Scrie texte și layouturi pentru produsele din portofoliu atunci când îi este solicitat inputul;
  • Oferă suport și lucreaza colaborativ cu echipele de sales, operations, scheduling și tehnic pentru a contribui la realizarea obiectivelor organizației.

Ce profil de candidat ne dorim?

  • Experiență de minim 3 ani într-o poziție similară – preferabil 😊;
  • Experiență de minim 2 ani în industria IT- preferabil 😊;
  • Experiență în lucrul cu proiecte de educație/ skilling;
  • Experiență în zona de learning în IT – constituie un avantaj;
  • Experiență de product management/ portfolio building;
  • Bună cunoaștere a limbii engleze (scris, citit, vorbit).

Ce îți putem oferi?

  • Pachet financiar aliniat la nivelul pieței;
  • Work from home/ program de lucru flexibil care asigură și respectă echilibrul dintre munca și viața personală;
  • Implicare în proiecte complexe și lucrul într-un mediu prietenos și familial;
  • Șansa de a face parte dintr-o echipă tânără caracterizată prin bună dispozitie și valori pe care le regăsim în activitatea de zi cu zi și în cultura noastraă: organizațională: competență, integritate, flexibilitate, performantă, FUN;
  • Beneficiu de dezvoltare profesională: se oferă acces gratuit la suita de traininguri și certificări, Bittnet, conform planului de dezvoltare profesională agreat cu managerul direct;
  • Condiții moderne de lucru, birou premium, lângă mall-ul Plaza Romania;
  • Reduceri la diverse magazine partenere din mall, abonament la sala de sport redus față de prețul de listă.